www.wadowscy.dealervolvo.pl 
 
Stanowisko Nr 1 ORL w sprawie wprowadzenia tzw. „pakietu onkologicznego"
Stanowisko Nr 1
Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie
z dnia 17 grudnia 2014 roku

w sprawie wprowadzenia tzw. „pakietu onkologicznego"


Okręgowa Rada Lekarska w Krakowie stoi na stanowisku, że wprowadzenie w życie pakietu onkologicznego przy obecnym kształcie zasobów finansowo-kadrowych ochrony zdrowia jest skazane na niepowodzenie z powodów:

 • pakiet ten nie obejmuje całości świadczeń dla pacjentów onkologicznych np. opieki paliatywnej;
 • brak jest szczegółowych regulacji i rozporządzeń wykonawczych do pakietu;
 • nie zostały rzetelnie wskazane źródła finansowania, które odpowiadałyby rzeczywistym kosztom wdrożenia tego pakietu (na wszystkich poziomach diagnostyki i leczenia - POZ, AOS i Szpitalnictwo).

Proponowane rozwiązania są próbą przerzucenia odpowiedzialności i kosztów nieprzygotowanej reformy na lekarzy i podmioty świadczące usługi medyczne.

Okręgowa Rada Lekarska w Krakowie uważa, że realizacja założeń pakietu mającego udostępnić świadczenia medyczne pacjentom onkologicznym będzie możliwa po uzyskaniu realnych źródeł finansowania oraz wprowadzeniu e-dokumentacji, która pozwoli uniknąć stygmatyzowania tej grupy pacjentów.

Sekretarz
Okregowej Rady Lekarskiej
w Krakowie

lek. Katarzyna Turek-Fornelska

Prezes
Okręgowej Rady Lekarskiej
w Krakowie

prof. dr hab. med. Andrzej Matyja
 
Przerwa w zawieraniu ubezpieczeń UNIQA

Szanowni Państwo.

Uprzejmie informujemy, że ubezpieczenia UNIQA będą zawierane w Biurze OIL w Krakowie do dnia 18 grudnia 2014 r. Jednocześnie informujemy, że w okresie okołoświątecznym polisy można zawierać na tych samych zasadach w Przedstawicielstwie UNIQA przy ul. Basztowej 23.

Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy ponownie od 7 stycznia 2015 r.
 
Galicyjska Gazeta Lekarska nr 6/143 (listopad, grudzień 2014)

n201406Zapraszamy do lektury swiątecznego numeru Galicyjskiej Gazety Lekarskiej, w nim m. in.:

 • Relacja własna z centralnych uroczystości 25-lecia Samorządu Lekarskiego w Warszawie (7)
 • „Bóg się rodzi..." - śladem świątecznego kolędowania podąża B. Kaczkowska (9)
 • Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny w Brzozowie - portret szpitala (11)
 • Przetarg na budowę Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu rozstrzygnięty, ale wątpliwości pozostały - pisze S. Ciepły (15)
 • Pokazowe zabiegi operacyjne na Białorusi (17)
 • XII Dni Solidarności z Chorymi Psychicznie (18)
 • Gorzkie refleksje nt. cukrzycy (19)
 • Bezpieczeństwo pacjenta w ujęciu holistycznym - melodią przyszłości (20)
 • Krakowska Konferencja „Kardiologia prewencyjna 2014" (21)
 • Etapy wdrożeń Elektronicznej Dokumentacji Medycznej przedstawia A. Urbańczyk(26)
 • Jubileusz 60-lecia Szpitala im. S. Żeromskiego - F. Ratkowski (27)
 • Zaproszenie na tradycyjny Bal Lekarza w hotelu Pod Różą (44)


 
Wigilia Klubu Lekarza Seniora w Krakowie

Klub Lekarza Seniora w Krakowie
uprzejmie zawiadamia i serdecznie zaprasza PT. Członków Klubu
na uroczyste spotkanie wigilijne,
które odbędzie się w dniu 22 grudnia 2014 r. o godz. 15.00.
 
wigilia
 
Zapraszamy na Nowy Bal Lekarza 2015
 
Okręgowa Rada Lekarska w Krakowie serdecznie zaprasza na
NOWY BAL LEKARZY 2015 r.
który odbędzie się w Hotelu "Pod Różą"
w dniu 10 stycznia 2015 roku.
Początek zabawy o godz. 20.00
Cena biletu 230 pln/os
 
Rezerwacja i sprzedaż biletów prowadzi p. mgr Krystyna Trela (Biuro OIL)
tel. 12 619 17 18 lub 502 382 051
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
Dodatkowych informacji udziela organizator dr med. Bartłomiej Guzik
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
 
Tak było w 2014 r. - w kolejnym roku 2015 będzie jeszcze fajniej!
 

 
MultiBenefit dla członków Okręgowej Izby Lekarskiej

MultiBenefit

Witamy w programie MultiBenefit!
Źródło radości, inspiracji i oszczędności
 
Drogie Koleżanki i Koledzy,

Doceniamy jak wielu wyzwaniom w życiu osobistym i zawodowym stawiacie czoła każdego dnia. Wiemy, że czasem są to wyzwania większe a czasem mniejsze. Zdecydowaliśmy się Wam to wynagrodzić. Zastanawiacie się jak? Dajemy Wam dostęp do MultiBenefitu - skarbnicy pomysłów na spędzanie wolnego czasu z najbliższymi, pomysłów na odprężenie i odpoczynek po trudach dnia. Korzyści płynące z MultiBenefitu wyjaśnią Wam, dlaczego zdecydowaliśmy się właśnie na taką formę podziękowania za Waszą ciężką pracę:
 
 • Stały dostęp do produktów i usług, w cenach niższych, przeciętnie o 20%-30% od rynkowych np.: zamiast 100zł, płacisz 90zł
 • Gwarancja jakości dzięki współpracy jedynie ze znanymi i cenionymi dostawcami: BP, Tesco, Ikea, Empik, itd.
 • Realne oszczędności, dzięki niezwykle konkurencyjnym cenom i bezpłatnej dostawie: 0 zł
 • Bezpieczeństwo zakupów: Program ‘’Jakość lub zwrot pieniędzy’’.
 • Oszczędność czasu dzięki zakupom przez Internet: Jesteś w domu i wraz z rodziną wybierasz to na co macie ochotę.
 
Wystarczy, że zgłoście swój akces do udziału w programie podając:
 1. Imię i nazwisko
 2. adres e-mail
do Pana Dariusza Wójtowicza na adres Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Podane przez Państwa dane posłużą do założenia konta na platformie i będą upoważniać Was do korzystania z produktów i usług, jakie znajdują się na MultiBeneficie!
 
Uwaga. Oferta skierowana jest wyłącznie do członków OIL w Krakowie. Jednocześnie informujemy, że umowa została podpisana na okres próbny 6 miesięcy. W okresie testowym, dostęp do platformy nie wiąże się dla Państwa z żadnymi opłatami. Po tym czasie, w zależności od zainteresowania podejmiemy decyzję co do dalszej współpracy.
Przykładowe oferty poniżej, więcej na www.multibenefit.pl
Zapraszamy!
Czytaj całość
 
Komunikat - kasy fiskalne w 2015 roku
W dniu 4 listopada 2014 roku Minister Finansów podpisał rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. 2014, poz. 1544). Nowe rozporządzenie zmieni dotychczasowe zasady ewidencjonowania fiskalnego usług zdrowotnych świadczonych przez lekarzy.
 
Do końca 2014 roku lekarze mogą korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej, jeśli ich roczne obroty ze świadczenia usług na rzecz pacjentów będących osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej nie przekraczają 20.000 zł netto.  Od 1 stycznia 2015 roku  Minister Finansów likwiduje w/w wyłączenie. Zmiana ta oznacza, iż w 2015 roku podatnicy wykonujący czynności w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów, którzy do tej pory korzystali ze zwolnienia z kasy fiskalnej, będą musieli ewidencjonować je za pomocą kasy fiskalnych. Nowy przepis pozbawia prawa do korzystania z wszelkich zwolnień - kasa fiskalna w praktyce lekarskiej będzie od 2015 roku obowiązkowa dla wszystkich lekarzy udzielających usług bezpośrednio na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych.
 
Ewidencjonowaniu za pomocą kasy fiskalnej nie będą podlegać usługi świadczone na rzecz podmiotów leczniczych.
 
Lekarze, którzy do końca 2014 roku zachowają prawo do zwolnienia z obowiązku korzystania z kasy fiskalnej ze względu na wysokość obrotów, będą musieli wprowadzić kasę do praktyki lekarskiej najpóźniej do 1 marca 2015 roku.
 
Prof. Andrzej Matyja otrzymał medal Gloria Medicinae

W dniu 8 listopada 2014 roku na Zamku Królewskim w Warszawie miała miejsce uroczystość wręczenia medalu Gloria Medicinae za 2013 rok 10 osobom szczególnie zasłużonym w dziedzinie medycyny. Wśród odznaczonych tym prestiżowym odznaczeniem znalazł się prof. Andrzej Matyja, Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie, chirurg z I Katedry Chirurgii Ogólnej i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej UJ CM.

Czytaj całość
 
Kilka słów o składkach
Na swoim ostatnim posiedzeniu w dniu 17 października Naczelna Rada Lekarska nie przyjęła naszego projektu uchwały (tzn. delegatów Izby Krakowskiej) zmniejszającego wysokość składki z 60 do 50 zł. Podobnie jak i na poprzednim posiedzeniu nie przyjęła wniosku J. Friedigera o wstrzymanie się z decyzją i przedstawienie Koleżankom i Kolegom jej szerokiego uzasadnienia.
 
Do nas natomiast należy przedstawienie Państwu, w jaki sposób zamierzamy wykorzystać podniesiona składkę z korzyścią dla wszystkich Lekarzy, członków naszej Izby.
 
Plan już jest gotowy. Po najbliższym Prezydium, które odbędzie się 24 października przedstawimy go Państwu na naszej stronie internetowej z prośbą o uwagi i uzupełnienia. Potem z jego realizacji będziemy się skrzętnie rozliczać!
 
Komunikat w sprawie obowiązku udokumentowania ubezpieczenia praktyki lekarskiej
Koleżanki i Koledzy,

W związku z otrzymanym z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia przy Ministrze Zdrowia wezwaniem do uzupełnienia danych zawartych w Rejestrze Podmiotów Wykonujących działalność Leczniczą  w zakresie informacji dotyczącej posiadania polis ubezpieczeniowych przypominam, że każdy lekarz prywatnie praktykujący ma obowiązek corocznego przedstawiania organowi rejestrowemu (właściwej Izbie Lekarskiej) dokumentu potwierdzającego zawarcie obowiązkowej umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej związanej z wykonywaniem praktyki lekarskiej.

Brak dopełnienia wskazanych wymagań może być uznany za rażące naruszenie warunków wymaganych do wykonywania działalności objętej wpisem co zgodnie z art. 108 ust. 2 ustawy z dnia 15.04.2011r. o działalności leczniczej może skutkować wykreśleniem praktyki z rejestru lub  nałożeniem kary pieniężnej zgodnie z art. 107 ust. 2 i 3 tejże ustawy.

Stąd też zwracam się do Koleżanek i Kolegów o pilne przesyłanie polis do rejestracji praktyk lekarskich OIL w Krakowie na adres poczty elektronicznej: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , faxem (12 619 17 03), pocztą tradycyjną lub złożenie jej osobiście.

Z góry dziękuję za wywiązanie się z obowiązku.
Łączę wyrazy szacunku
 
Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Matyja
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 72