Komisja Stomatologiczna

ORL w Krakowie

Komisja Stomatologiczna ORL w Krakowie zaprasza na kolejne wykłady w ramach cyklu kształcenia ustawicznego, które odbędą się w dniu 4 czerwca 2016 r. w godz 10.00-14.00 (sobota) w auli Akademii Wychowania Fizycznego przy Al. Jana Pawła II 78 w Krakowie.

 

Wykładowca:
Andras Forster
 
Temat
Biomechaniczne odbudowy w odcinku przednim - adhezyjne uzupełnienia ceramiczne.

 

W trakcie wykładu zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • Właściwości biomechaniczne zębów przednich
  • Wskazania dla różnych typów uzupełnień w odcinku przednim
  • Projektowanie cyfrowe uśmiechu
  • Wax-up


przerwa

  • Mock-up i techniki preparacji zębów przednich
  • Uzupełnienia tymczasowe
  • Cementowanie adhezyjnych uzupełnień ceramicznych
  • Zalecenia dla pacjenta i kontrola


Wykład będzie oparty na prezentacji multimedialnej przedstawiającej poszczególne etapy procedury odbudowy adhezyjnej w odcinku przednim oraz praktyczne wskazówki kliniczne. Wszystkie procedury zaprezentowane podczas wykładu będą zobrazowane sekwencjami zdjęć klinicznych oraz oparte na faktach naukowych.

 

Uwaga
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejnośc zgłoszeń.

 

Zgłoszenia i informcje:
Biuro Komisji Stomatologicznej ORL w Krakowie
p. mgr Krystyna Trela

tel. 012 6191718

 

O wykładowcy:

 
Andras Forster urodził się 13.06.1982 roku w Szeged na Węgrzech. Studia stomatologiczne na Wydziale Medycznym Uniwersytetu w Szeged ukończył w 2006 roku. W 2009 uzyskał tytuł specjalisty z Stomatologii Zabiegowej i Protetyki. Uczestnik wielu konferencji i kursów praktycznych na Węgrzech, Niemczech i Wielkiej Brytani. W 2009 roku zdobył nagrodę Jules Allemand International Composite Stratification Trophy, a w 2012 roku nagrodę za najlepszy plakat Vivadent Competence in Esthetics w Zagrzebiu. W 2011 roku został wyróżniony przez studentów stomatologii Uniwersytetu w Szeged jako Najlepszy wykładowca. W latach 2010-2013 był wykładowcą i asystentem na Uniwersytecie w Szeged. Opracował węgiersko-angielski program nauczania dla Studentów z zakresu endodoncji, stomatologii estetycznej, stomatologii zabiegowej, protetyki oraz komunikacji lekarz-pacjent.

Od 2014 roku jest wykładowcą w GC Europe Campus w Leuven. W 2015 został dyrektorem klinicznym w Harley street Dental Implant Center w Londynie. Od 2013 roku jest aktywnym członkiem Węgierskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Jest autorem i współautorem wielu publikacji naukowych. W latach 2007- 2014 prowadził ponad 50 akredytowanych wykładów i kursów w zakresie fotografii stomatologicznej, kompozytów wzmocnionych włóknem szklanym, bezpośrednich i pośrednich wypełnień w odcinku przednim i bocznym, podstaw endodoncji, planowania w leczeniu protetycznym oraz pobierania wycisków.

Obecnie przygotowuje pracę doktorską oraz jest zaangażowany w badania nad właściwościami biomechanicznymi materiałów odtwórczych, badanie biozgodności materiałów odtwórczych, badania antropologiczne przedniego odcinka szczęki, cyfrowego projektowania uśmiechu.

Poza stomatologią, która jest jego nie tylko pracą, ale i pasją, wolny czas poświęca życiu rodzinnemu, fotografowaniu przyrody, nowinkom technologicznymi oraz treningom CrossFit.

 

Serdecznie zapraszamy.