Komisja Stomatologiczna

ORL w Krakowie

Ośrodek Kształcenia  Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie zaprasza do udziału w kursie “Ochrona radiologiczna pacjenta”.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 18 lutego 2011 r. w sprawie warunków bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego dla wszystkich rodzajów ekspozycji medycznej, wszyscy pracownicy realizujący procedury z zakresu rentgenodiagnostyki, radiologii zabiegowej, medycyny nuklearnej i radioterapii są zobowiązani do odbycia szkolenia Ochrona Radiologiczna Pacjenta. Obowiązek ten dotyczy lekarzy stomatologów, lekarzy radiologów, lekarzy wykonujących procedury z zakresu radiologii zabiegowej, fizyków medycznych, techników RTG, lekarzy i pielęgniarki medycyny nuklearnej i radioterapii.

Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie zaprasza na kurs Ochrona Radiologiczna Pacjenta, który realizowany będzie w formie kursu na odległość.

Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie jest wpisana do Rejestru Podmiotów Prowadzących Szkolenia w Dziedzinie Ochrony Radiologicznej Pacjenta prowadzonego przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Rejestracja

Rejestracja uczestników odbywa się na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z klauzulą informacyjną dotycząca przetwarzania danych osobowych oraz dokonanej opłaty za kurs oraz egzamin.

 

Formularz zgłoszeniowy wraz z klauzulą można pobrać ze strony internetowej:

word2010-icon formularz ORP 2018
word2010-icon klauzula informacyjna ORP 2018

Rejestracji można dokonać wysyłając drogą elektroniczną wypełniony formularz oraz potwierdzenie przelewu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Materiały

Po przesłaniu formularza zgłoszeniowego oraz potwierdzenia dokonania opłaty uczestnikowi kursu zostaną przesłane drogą mailową informacje dostępowe do materiałów szkoleniowych (prezentacje multimedialne, wykaz materiałów źródłowych, przykładowe pytania) do przygotowania się do egzaminu.

 

Seminarium

Przed każdym egzaminem odbywa się seminarium podsumowujące materiał szkoleniowy w zakresie ochrony radiologicznej pacjenta.

 

Egzamin

Terminy egzaminów:

07.04.2018 r.

19.05.2018 r.

09.06.2018 r.

08.09.2018 r.

29.09.2018 r.

27.10.2018 r.

10.11.2018 r.

01.12.2018 r.

Dla wszystkich powyższych terminów: godz. 10.00 seminarium, godz. 11.00 egzamin

 

Egzamin i seminarium będą odbywać się w:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1, sala nr 245 (II p.)

W przypadku zbyt małej liczby uczestników, organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany terminu egzaminu.

 

Certyfikat zdania egzaminu ważny jest przez 5 lat.

 

Opłaty

150 zł - koszt dla członków Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie + 140 zł opłata za egzamin*

300 zł - koszt dla pozostałych uczestników + 140 zł opłata za egzamin*

*opłata egzaminacyjna wynikająca z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 18 lutego 2011 r. w sprawie warunków bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego dla   wszystkich rodzajów  ekspozycji medycznej.

 

Zapisy i informacje:

t:  12 619 17 22

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.